Парки Києва
Садівництво у Києві почало розвиватися ще в ХІ столітті. Як свідчать літописи, біля старовинних монастирів та на дніпровських пагорбах було багато фруктових садів.
Перший парк було закладено ще на початку XVII століття митрополитом Петром Могилою на території монастиря у віддаленій від центру місцевості Голосієво. Зараз тут Голосіївський лісопарк - зелений масив, найбільший з масивів, розташованих безпосередньо в місті. Разом з гладдю озер він займає близько 1050 Га.
«Зеленими легенями» столиці прийнято називати лісопаркову зону, яка тягнеться вздовж високого правого берега Дніпра майже на 20 км, забезпечуючи чисте повітря центральній частині Києва. Тут, у центрі міста, розташовані Університетський ботанічний сад ім. Фоміна, Володимирська гірка, Аскольдова могила, Міський, Хрещатий, Маріїнський, Печерський парки. Радує око парк, розташований навпроти головного корпусу Національного Університету - Шевченківський, перший київський парк, розбитий згідно з європейськими правилами садово-паркового мистецтва.
Над Дніпром, в історичних місцевостях Звіринець та Видубичі, розкинувся Ботанічний сад Національної Академії наук України ім. Гришка - один з найбільших в Європі ботанічних садів. Щовесни величезна кількість відвідувачів захоплюються тут гамою барв і ароматом унікальної колекції бузку.
У київських парках переважають дуби, ясени, липи, клени, граби, ялинки, є безліч кущів та квітів. Українську столицю неможливо уявити без каштанів, які щотравня спалахують білими та рожевими свічками. Існують легенди й факти про те, як з'явилися каштани в Києві; про це ми розповімо на наших екскурсіях.
З ранньої весни до настання осінніх холодів в парках Києва чути спів птахів; зустрічаються тут і справжні лісові жителі - білки, зайці, куниці, їжаки.
Навесні та влітку - смарагдовий, каштаново-бузковий, восени - золотисто-багряний, взимку - сріблясто - сніговий ... Все це - наш Київ, місто парків, місто-сад, чарівний і прекрасний в усі пори року.
Парк Т.Г. Шевченка
До революції він називався Університетським та Миколаївським, за часів "совєтів" носив ім'я Воровського, йменувався Червоним парком. Сьогодні парк ім. Шевченко жартома називають Зеленою корпусом Університету. Де ж, як не на свіжому повітрі, студентам найкраще засвоювати матеріал? Або прогулювати пари ...
Тут комфортно киянам та візитерам різного віку, від малюків, які весело граються на дитячому майданчику, до пенсіонерів, які грають тут у шахи або доміно. Іноземці в парку також є частими гостями.
А ще тут безліч кумедних скульптур, незвичайних та креативних бенкеток, бювет, в якому вода вважається однією з кращих в Києві. У парку Шевченка регулярно проходять веселі заходи, свята, усілякі розваги.
Володимирська гірка. Пам’ятник святому Володимиру
Вже понад півтора століття Володимирська гірка в Києві є найбільш затишною і чарівною місциною. Це чудовий парк, зелений та спокійний, у якому так приємно провести декілька годин вихідного дня.
Цікаво, що у ХІХ столітті прогулянки Володимирською гіркою призначалися медиками людям, що страждали хворобами дихальних шляхів, у якості терапії. Сьогодні ми рекомендуємо екскурсію по цьому дивовижному парку як засіб боротьби з нудьгою та лінощами.
Наводницький парк. Пам’ятник засновникам Києва
Романтика цього дивовижного парку так і вабить до себе туристів та мешканців міста, а що вже й казати про молодят! Наводницький парк, так само як і скульптура засновників Києва, ніколи не залишаються без уваги.
Під час оглядової екскурсії по Києву ми обов’язково зробимо зупинку в цьому місці, любому серцю та погляду, помилуємося пейзажами та пам’ятками Києва, зробимо яскраві фото та навіть візьмемо участь у весільних традиціях киян.
Прогулянка парками Києва
Безумовно, один з найкращих видів відпочинку в Києві – це неквапна прогулянка одним із київських парків. А якщо врахувати, що в столиці парків чимало, причому деякі з них плавно зливаються, то для всіх туристів і місцевих мешканців, які люблять піші прогулянки, відвідання зелених зон стає справжнім задоволенням.
Тривале милування природою, насолода від спокою і тиші, чисте повітря – і все це – у самому серці столиці!
Ботанічний сад ім. Академіка Фоміна
У сучасному Києві, особливо у центрі міста, дуже багато транспорту, нестерпного шуму, метушні. Як добре, що від цього є порятунок! І, щоб його знайти, не обов'язково їхати за межі або на околиці української столиці.
Наприклад, бульвар Шевченка - одна з найбільш завантажених магістралей. Ось тут на допомогу приходять тополі, що чудово поглинають шкідливі викиди автівок, зелень університетського парку та, звичайно, Старий ботанічний сад.
Офіційно відомий як Ботанічний сад ім. Академіка Фоміна, цей зелений оазіс у центрі мегаполіса примушує забути про метушню великого міста.
Ботанічний сад ім. Гришка у Києві
Якщо Ваш візит до Києва припав на теплу пору року - неодмінно відвідайте центральний ботанічний сад!
У середині весни Вас порадують своїм цвітінням фруктові сади та магнолії, у травні - величезна колекція бузку, влітку Ви помилуєтеся трояндами і насолодитеся ароматом саду прянощів та спецій, а восени Вас не залишать байдужими чарівні айстри і хризантеми.
Прогулюючись по доріжках ботанічного саду, Ви побачите рідкісні рослини, які ростуть тут, помилуєтеся панорамами Києва, відвідайте монастирські споруди.
Печерський парк. Співоче поле
Це величезний ландшафтний комплекс, розташований високо на схилах Дніпра між Києво-Печерським монастирем, музеєм ВВВ та Набережним шосе. Тут безліч доріжок, клумб, газонів, лавок та місць для відпочинку.
Кілька разів на рік у парку проходять фестивалі квітів. Величезна кількість людей приходить сюди помилуватися оригінальним композиціями з тюльпанів, хризантем, айстр, чорнобривців та інших квітів.
На Співочому полі відбуваються концерти, фестивалі, ярмарки.