Монастирі та храми Києва
«…за Дніпром з'явилась чарівнича, невимовно чудова панорама Києва. На високих горах скрізь стояли церкви, дзвіниці, неначе свічі палали проти ясного сонця золотими верхами. Саме проти їх стояла лавра, обведена білими високими мурованими стінами та будинками, й лисніла золотими верхами й хрестами, наче букет золотих квіток.
Коло лаври ховались у долинах між горами пещери з своїми церквами, між хмарами садків та винограду. А там далі, на північ, на високому шпилі стояла церква Св. Андрея, вирізуючись всіма лініями на синьому небі: Коло неї Михайлівське, Софія, Десятинна...Поділ, вганяючись рогом в Дніпро, неначе плавав на синій, прозорій воді з своїми церквами й будинками. Всі гори були ніби зумисне заквітчані зеленими садками й букетами золотоверхих церков. Їх заквітчала давня невмираюча українська історія, неначе рукою якогось великого артиста...»
Андріївська церква
Андріївська церква – дивовижна, вишукана споруда в стилі бароко, «перлина у короні київських храмів».
Місце, де височить ця красуня, з давніх давен вважається святим. За переказами, на цій горі, сам апостол Андрій передбачив виникнення міста Києва як одного з важливих християнських центрів. Відтоді гора йменується Андріівською.
Святе місце не буває порожнім! У давнину Андріївська гора слугувала місцем зведення християньских церков. З огляду на природні причини, вони не збереглись до наших днів.
Дізнавшись про легенду щодо постола Андрія, імператриця Єлизавета розпорядилась збудувати на горі церкву. До її зведення був залучений архітектор Растреллі.
Гармонія та краса Андріївської церкви на перестає вражати гостей міста й киян. Екскурсанти обов’язково побачать її під час оглядової та пішохідної екскурсій по Києву.
Володимирський собор
Велична споруда позаминулого століття, справжній храм-музей, який прославився дивовижними розписами та мощами відомих святих.
Збудований до 900-річчя хрещення Русі, собор є важливою пам’яткою історії, архітектури та культури Києва та всієї України.
Відвідання Володимирського собору – невід’ємна частина оглядової екскурсії по Києву.
Воскресенський греко-католицький собор
Київський Патріарший собор Воскресіння Христова — головний собор Української греко-католицької церкви. Це перший храм греко-католиків Києва та України, що його збудовано на Лівому березі Дніпра.
Будівництво храмового комплексу розпочалось 9 вересня 2002 року. Восени 2002 року відбулось освячення наріжного каменю майбутнього собору.
Храм відкрито навесні 2011, а 18 серпня 2013 року Патріарший собор Воскресіння Христова Української греко-католицької церкви було урочисо освячено. Сьогодні це одна з найбільших за площею культових споруд Києва.
Видубицький монастир у Києві
Один з найвидатніших архітектурних ансамблів Києва.
Його головна особливість – храм, що зберігся з часів князя Мономаха. Знаходячись біля стіни храму святого Михайла, яка ніби увібрала в себе дух усіх минулих століть, особливо гостро відчуваєш, наскільки не важливим є усе буденне.
Особливої уваги заслуговує собор святого Георгія. Його стрункий силует та барочні форми дарують радість очам, особливо якщо милуватись ним навесні, у яскравих барвах природи.
Хоча, на території Видубицького монастиря, яка межує з Ботанічним садом ім. Гришка, приємно бувати у будь-яку пору року.
Тут є криниця зі святою водою, старовинний некрополь, багато рослин, зелені.
Стародавній Видубицький монастир, мальовничо розташований між двома пагорбами над Дніпром, обов’язково варто відвідати під час екскурсії по храмах і монастирях Києва.
Голосіївська пустинь
Відповідно до православних традицій, пустинню називають чернече поселення, віддалено розташоване від основного монастиря та від місць мешкання мирян. Ось у такому усамотненому місці, на околиці Голосіївського району Києва, розташований скит Києво-Печерської Лаври, відомий як Свято-Покровська Голосіївська пустинь.
Навіть у наші буремні часи тут можна знайти спокій та усамітнення. Не зважаючи на велику кількість людей, які поспішають за благословінням від святих мощей матінки Аліпії, Голосіївська пустинь дихає тишою та спокоєм.
Кирилівська церква
У цьому храмі варто побувати хоча б одного разу, щоб відчути ні з чим не схожу ауру однієї з найдавніших споруд Києва, прикрашеної чудовими живописними творіннями. Трохи усамітнене розташування церкви робить її ще більш загадковою та вабливою в очах туристів.
Дуже важливим для Києва є те, що ця церква дійшла до наших днів з прадавніх княжих часів.
Для усіх поціновувачів церковного живопису Кирилівська церква є справжньою перлиною. Адже саме тут зберігся унікальний зразок портретного живопису XVII століття та, звичайно ж, унікальні творіння живописця Врубеля.
Відвідання Кирилівської церкви є можливим на екскурсії по храмах і монастирях Києва.
Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра
Києво-Печерська Лавра – один з найдавніших монастирів християнського світу, у якому знаходяться знамениті печери з нетлінними мощами святих.
До уваги туристів та паломників – чарівний архітектурний комплекс заповідника, відвідання діючого монастиря, печер, святих джерел із цілющою водицею. Ця святиня має неповторну ауру.
Програми турів у Київ передбачають відвідання Києво-Печерської Лаври туристами.
Михайлівський Золотоверхий монастир. Собор святого Михайла
Духовний центр Києва та України, надзвичайно вишуканий та гармонійний Михайлівський Золотоверхий собор щиро вітає гостей. Надзвичайне сполучення небесної блакиті стін та золота куполів привертає тисячі поглядів!
Під час оглядової екскурсії Києвом, а також протягом пішохідної прогулянки Верхнім градом, завжди є безліч бажаючих відвідати цей дивовижний храм.
Храми Святого Миколая в Києві
Споконвіку у Києві будували храми на честь найулюбленішого та найбільш шанованого святого – Миколая. У них люди звертались до Миколая та Господа із молитвами, проханнями про захист та допомогу, а також із вдячністю за чудеса.
Вашій увазі пропонуємо архітектурні чудеса – храми святого Миколая у Києві, які можна побачити на екскурсіях по Києву.
Церква Успіння Богородиці Пирогощі на Подолі
Цей храм неможливо на впізнати, адже він значним чином відрізняється від інших храмів Києва. Його головна особливість – це стиль, у якому його було відтворено – стиль давньоруського зодчества.
Про церкву Успіння Богородиці на Подолі, із незвичною назвою Пирогоща, нам відомо завдяки літературному твору часів Русі.
Церква, збудована на місці зруйнованого атеїстами храму, виглядає бездоганно поруч із іншими спорудами Подолу.
Покровський монастир
Свято-Покровська жіноча обитель на Лук’янівці – один з найблагодатніших монастирів Києва, із найбільшим у місті храмом. Люди, які приходять сюди вперше, довго знаходяться під враженням величного собору святого Миколи на тлі розкішного монастирського саду.
У соборі спочивають мощі засновниці монастиря - інокині Анастасії (Романової). Віруючі вважають, що їм властиве дарувати душевний спокій та навіть зціляти хвороби.
Краса монастирської території та напрочуд сильна її енергетика примушують повірити в існування земного раю. Відвідати цей «рай на землі» Ви зможете під час екскурсії по храмах і монастирях Києва.
Свята Софія
Одним з найвиразніших київських символів, мабуть, варто вважати силует Софійського собору, знайомий завдяки фільмам, листівкам, сувенірній продукції. Цей чудовий храм, разом із стрункою дзвіницею, завжди спливає у пам’яті як згадка про наше місто. Принаймні, так стверджують туристи, які вже відвідали Київ та знову повернулися у це вабливе місце.
Софийський собор - це не тільки історія та краса. Це й дивовижна, ні з чим не зрівняна енергія століть, яку випромінюють давні стіни, що здолали нелегкий путь крізь століття.
Найдавніша святиня Києва, об'єкт культурної спадщини ЮНЕСКО, Софія Київська постає в усій красі очам гостей міста під час оглядової та пішохідної екскурсій.
Київський Свято-Вознесенський Флорівський жіночий монастир
Флорівський жіночий монастир на Подолі мальовничо розташований біля підніжжя знаменитої Замкової гори. Цю гору ще називають Кисилівкою, або Флорівською горою.
На території обителі тихо та спокійно. Не зважаючи на розташування неподалік транспортної розв'язки, гомін від якої чутно на прилеглій вулиці, у монастирі зберегається тиша. Навіть складається враження про перебування десь за межами міста.
Флорівський монастир та його численні зелені насадження, у поєднанні з привабливими архітектурними принадами храмів, дарують погляду справжнє задоволення.
Монастирські стіни шанобливо зберегають пам'ять про видатних жінок, які свого часу прийняли постриг у Флорівському монастирі та присвятили своє життя служінню Богові та людям.
Насолодіться красою Флорівського монастиря, дізнавшись про його історію та сучасне життя на екскурсії по Подолу!