Вулиця Грушевського в Києві
Вулиця Михайла Грушевського знаходиться в центральній частині міста. Іноді її називають урядовою вулицею. Не дивно, оскільки на ній розташовані не тільки головні адміністративні споруди - Верховна Рада та Кабінет Міністрів України, але й парламентські комітети та деякі інші міністерства.
У теперішній час вулиця Грушевського, довжиною 1 км, сполучає Арсенальну та Європейську площі столиці.
На початку ХІХ століття, на честь імператора Олександра І, вулиця називалась Олександрівською та була набагато довшою, ніж зараз. Назви більш пізнього періоду: вул. Революції, Доктор Тодтштрассе (в окупованому Києві), вул. Кірова, а під сьогоднішньою назвою вона відома з 1991 року. Колись цією вулицею курсували тролейбуси, трамваї, а зараз нею проходять деякі автобусні маршрути.
Починаючи з другої половини ХІХ століття на вулиці почали з'являтись фешенебельні приватні будинки заможної знаті. Деякі споруди тих часів дійшли до наших днів. Кожен будинок - із власною історією. В одному з особняків, ймовірно, зупинявся Пушкін, в іншому був створений перший у Києві прототип ліфта. Є будинки, які за розкішшю оздоблення не поступалися Маріїнському палацу...
Сучасна "знать" – депутати Верховної Ради – нерідко зупиняються на вулиці Грушевського (готель "Київ"). За старих часів на місці готелю височіла пожежна каланча, яку було зруйновано у 60-ті роки минулого століття. Навпроти готелю, на місці, де знаходиться пам'ятник генералові Ватутіну, була церква Олександра Невського, зруйнована у 30-ті.
Сумні сторінки історії вулиці Грушевського, на жаль, доповнені нещодавними політичними подіями, адже саме тут загинули перші герої Революції Гідності.
Вулиця Грушевського добре відома завдяки музеям, бібліотекам, парковим комплексам.
Про них, так само як і про історію, архітектуру, сучасне життя вулиці, а також про відомих киян, Ви дізнаєтесь під час екскурсії вулицею Грушевського.