Фестивалі Києва

Французьска весна

Щорічний культурний сезон, який пропонує своїм глядачам насичену програму за усіма напрямками мистецтва. Він проходить не лише в Києві, але й у багатьох інших великих містах України, за сприянням Посольства Франції в Україні, Французьского Інститута в Україні, а також за підтримки численних українських партнерів. Метою фестивалю є показ усього найкращого у сучасному французькому культурному просторі, налагодження плідного діалогу Франції та України у сферах мистецтва, сприяння новим проектам. Проходить з 2004 року.

Де проходить: Киів, Дніпропетровськ, Харків, Львів, Одеса.

Коли проходить: у квітні

Відкриття Французьскої весни 2013 року

Французьска весна 2015 у Києві фотозвіт + відео

Афиша Французской весны 2013

День Києва

День Киева

День Києва - це не лише свято. Це справжня подія у житті нашого міста, на яку кияни очікують протягом усього року. Щодо гостей міста, вони із задоволенням приїжджають до столиці України, щоб залучитись до святкування Дня Києва. Запрошуємо і Вас відвідати культурні заходи Києва, побачити місто в усій красі, весело провести час.

День Києва святкують щорічно наприкінці травня. Зазвичай найбільш яскраві заходи, присвячені дню міста, відбуваються в останні вихідні травня.

Перший День Києва долучили до святкування 1500-річчя Києва. Святкові заходи відбувались у кінці травня 1982 року. А останньої неділі травня 1987 року вперше офіційно відсвяткували День міста.

Відтоді останні травневі дні у Києві насичені цікавими заходами, програма яких змінюється кожного року. Однак, є події, які вже стали традиційними. Мова йде, наприклад, про спортивну акцію Пробіг під каштанами, регату, виставки квітів, вернісаж на Андріївському узвозі. Також, на центральних площах міста відбуваються концерти, а також яскраві фейєрверки.

Де проходить: в усіх районах міста

Коли проходить: останні вихідні травня кожного року

РОК’n’СІЧ

Міжнародний рок-фестиваль, який щорічно проходить у Києві від 2006 року. До участі запрошують відомі музичні колективи та молоді команди. Ініціатором фестивалю є відомий музикант Олег Скрипка.

Основна ідея заходу – популяризація сучасної української рок-музики, а також ліберальних цінностей та ідей захисту екології серед молоді. Так, з 2010 року РОК’n’СІЧ отримав статус екологічного фестивалю. Також, починаючи з 2013 року, він став Україно-Шведським фестивалем, органично сполучаючи культури обох країн. Після того, як у рамках Євро-2012 Київ прийняв футбольних вболівальників із Швеції, більшість з яких поїхала з України із позитивними емоціями, в організаторів не залишилось сумнівів щодо доцільності та успіху цього замислу. Ще одне нововведення стосувалось перетворення РОК’n’СІЧ на екстрім-фестиваль. Окрім гарної музики у виконанні українських, шведських та інших рок-груп, організатори планують запропонувати відвідувачам велику програму: лицарський турнір, байк-парад та змагання з авто-тюнінгу.

Де проходить: Труханів острів у Києві.

Коли проходить: на початку літа

Афиша Рок н сич 2013 

Країна Мрій

Меіжнародний етнічний фестиваль, який стартував у Києві ще у 2004 році. Він проходить здебільшого у вигляді щорічних народних ярмаркових гулянь. Акцент заходу робиться не лише на музиці, але й на інших культурних аспектах. Це народні танці, кобзарство, казацькі забави, виставка виробів народних майстрів, живопис, національні кухні, література.

Ідея фестивалю — відродження традицій та звичаїв української культури, підтримка сучасних музичних етнічних стилей, ознайомлення глядачів із обрядами інших народів.

Фестиваль Країна мрій

Де проходить: Печерський ландшафтний парк (Співоче поле) в Киеве; 2014 рік - парк Феофанія; 2015 рік - музей у Пироговому

Коли проходить: кінець червня - початок липня (дні свята Івана Купала)

Трипільське Коло

Міжнародний етнічний фестиваль, для проведення якого було обрано мальовничі дніпровські схили Київщини. Кожного року, починаючи з 2008, усіх бажаючих долучитися до історичного та культурного спадку Трипільської культури об'єднують спільні концепції фестивалю: здоровий спосіб життя, гармонія людини та природи, свобода творчості, власний розвиток та самоусвідомлення.

Фестиваль поєднує у собі оздоровчі, спортивні, екологічні, музичні, освітні, виставкові та інші програми у етнічному стилі.

Фестиваль має п'ятирічний цикл. Кожного року фестиваль має тематику однієї з стихій природи: Вода, Земля, Повітря й Вогонь. П'ятий рік присвячений Параду стихій. Усі фестивалі циклу мають власну художню, освітню, екологічну та соціальну тематику.

Трипільське коло логотип.

Де проходить: м. Ржищїв Київської області.

Коли проходить: кінцеь червня - початок липня.

Old Car Fest

В 2014 році у Києві вперше відбувся фестиваль ретро-автівок «Old Car Fest». Близько сотні ретро-машин (до 1984 року випуску) – радянських, американських, європейських - були представлені численним відвідувачам. 

У рамках фестивалю - демонстраційні заїзди автівок минулих років, змагання між ними у різних номінаціях: найстаріше авто, найкращий тюнінг тощо.

Гості фестивалю із задоволенням фотографуються поруч із старовинними авто, слухають музику 60-х, оглядають колекції рарітетних речей.

Old Car fest 2014 в Киеве

Де проходить: вул. Освіти, 3, стадіон КНУБА, музей авіації.

Коли проходить: початок серпня

Фотозвіт Київського Old Car Fest 2014

Old Car Fest 2015: фотозвіт

ГОГОЛЬFEST

Перший в Україні щорічний Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва. Заснований у 2007 році завдяки приватній ініціативі режисера та керівника Центру сучасного мистецтва «Дах» Владислава Троїцького. Фестиваль закликає представити суспільству найкращі зразки сучасного українського та світового мистецтв. Важливими концепціями заходу є: поєднання творчіх та інтелектуальних ресурсів, якісна презентація українського мистецтва на світовому рівні, формування творчого середовища.

Гогольфест

Фестиваль надає можливість уявити різні сфери сучасного мистецтва в одному певному просторі, беручи до уваги музику, танець, експериментальний театр, сценографію, живопис, дизайн, кіно, аудіовізуальне мистецтво. 

Де проходить: з 2007 по 2009 – «Мистецький Арсенал», 2010 – кіностудія ім. Довженка, 2013 - промислова зона Арт-заводу «ЕМЗ» (м. Видубичі).

Коли проходить: початок вересня.

Київський міжнародний кінофестиваль Молодість

«Молодість» - це один з найбільших фестивалів України та Східної Європи, за версією Міжнародної Асоціації Кінопродюсерів. Заснований ще за Учрежденный еще за радянських часів – у 1970 році – фестиваль зберіг величезну популярність у роки незалежності України.

Спочатку фестиваль являв собою дводенний перегляд короткометражних стрічок від студентів Київського інституту театрального мистецтва. Вже у 1980-ті подія стала міжнарордною. А сьогодні Молодість» - це єдина подія світу кіно в Україні, яка входить до рейтингів Міжнародної Асоціації Кінопродюсерів та повністю відповідає міжнародним стандартам. Фестиваль пропонує глядачеві найсвіжішу та найбільш актуальну кінопродукцію та сприяє розвитку молодого професійного кіно.

Конкурсна програма щорічного фестивалю представляє професійні та аматорські фільми режисерів-дебютантів з усього світу, щоб допомогти молодим талантам зайняти належне місце у сучасному кіно.

Де проходить: Культурний центр "Кінотеатр "Київ" та інші кінотеатри Києва

Постер международного Киевского фестиваля Молодость

Коли проходить: остання декада жовтня

Міжнародне шоу ножів «Сталева грань»

Стальная граньНіж може слугувати зброєю, підручним предметом, начинням, або ж витвором мистецтва. Ножове шоу «Сталева грань» пропонує усім прихильникам сталі побачити різномаїття ножей в усіх їхніх ролях та іпостасях.

На шоу представлено продукцію відчизняних та зарубіжних майстрів. Це складні ножі, кухонні ножі, кинджали, шаблі, мечі – усього не перелічити. Є безліч виробів, які можна назвати об'єктами колекціонування.

Між тим, Сталева грань –  це не лише виставка ножів усіх форм та розмірів. Це захід, основною метою якого є представлення відвідувачам різнобічної інформації про холодну зброю, технологію виготовлення ножів, про майстрів цієї галузі в Україні і світі, а також можливість для гостей цікаво і з користю провести дозвілля.

У рамках шоу – численні майстер-класи, конкурси, лекції та семінари. Часто до заходу залучені представники традиційного ковальства, а за їхньою працею можуть спостерігати усі бажаючі. Нерідко проходять лицарські турніри, показові виступи, бої на шаблях тощо. Організатори шоу запрошують музичні колективи, майстрів спортивного застосування ножів, навіть кулінарних спеціалістів.

Дее проходить: різні виставкові центри Києва

Коли проходить: як правило, двічі на рік - навесні та восени

Kiev Fire Fest (Київський фестиваль вогню)

З 2007 року, коли цей фестиваль був вперше проведений у Києві, він отримав величезну славу не лише в Україні, але й за її межами, та став міжнародною культурною подією. Він являє українському глядачеві яскраві шоу за участю найкращих світових театрів та сольних виконавців циркового та вогняного мистецтв.

Київський фестиваль вогню - це багатоплановий захід, розрахований на максимальне ознайомлення публіки з різними напрямками вогняного жанру. Фестиваль також спрямований на розвиток цього жанру в Україні, на підвищення кваліфікації українських театрів вогню та факірів.

Де проходить: з 2007 по 2010 -  Зелений театр; 2011-2012 - стадіон Спартак; 2013 - Русанівська набережна та Співоче поле.

Коли проходить: як правило, на початку червня

Фото відкриття Київського фестивалю вогню 2013

Киевский фаер фест 2013