Міст – хвиля

24 травня 2024 року, незважаючи на війну, було відкрито ще один київський міст.

міст хвиля

І хоча він не допомагає вирішити проблему автомобільного сполучення між берегами Дніпра, для столиці це був чудовий подарунок до чергового дня міста.

міст хвилякамінь оболонский острів

Міст називається «Хвиля». Він з’єднує парк «Наталка» з Оболонським островом, куди раніше можна було потрапити тільки на човні або вбрід.

міст хвиля

Дуже швидко споруда перетворилась на місце прогулянок, відпочинку, фото сесій, милувань краєвидами.

Острів, який став загальнодоступним, тепер є черговим міським парком з чудовою пляжною зоною та всім необхідним для відпочинку та приємного дозвілля.

Проект переходу над Дніпром створив Андрій Миргородський, відомий киянам як автор «Скляного мосту» над Володимирським узвозом.

В основі конструкції 5 металевих «хвиль», які передають динаміку головної річки країни. ЇЇ довжина 164 метри, ширина 4 метри, вага 300 тон і вона не заважає проходу маломірних суден протокою.

міст хвиля

Міст обладнаний датчиками руху, які автоматично вмикають музику при достатній кількості людей на переправі.

В темряві його підсвічують економні LED-лампи. Після перемоги освітлення буде підсилено.

Перед входом на перехід встановлені інформаційні таблички, де зазначені імена меценатів, які спонсорували будівництво та всі локації Оболонського острова. Тут  прокладені відокремлені велосипедні доріжки, а також враховані потреби людей з інвалідністю.

меценати міст хвиля

Споруда вже отримала народну назву – «Хвиля Азовсталі» і вважається своєрідним меморіалом легендарному металургійному комбінату та його захисникам. Справа в тому, що сталеві конструкції для мосту виготовили з металу, що був виплавлений на Маріупольському заводі «Азовсталь», який вивозили під обстрілами окупаційної армії.

Відвідування Моста-хвилі можливе під час багатьох наших екскурсій.

краєвиди з острова

краєвиди з острова

краєвиди з острова