Київська мала опера
Для підняття рівня освіти простих людей тут було відкрито безкоштовні вечірні класи для чоловіків та жінок, де їх навчали грамоті, а також жіночий клас із рукоділля.
У будинку також демонстрували світлові картини, пізніше тут був кінематограф.
Зі сцени народного будинку починали свою творчість корифеї українського театру П. Саксаганський, М. Садовський, тут співав О. Вертинський, виступав І. Ільїнський та багато інших майстрів естради.
Після становлення радянської влади у будинку проходили зібрання бідноти, мітинги. З 1926 року його передали трамвайникам під клуб та будинок культури. При ньому працювали: драматичний театр, ансамбль пісні й танцю, естрадний оркестр, агітбригада із популярною програмою «Іде трамвай по місту», бібліотека.
На жаль, сьогодні старовинна будівля із понад столітньою історією переживає не найкращі дні. Не зважаючи на те, що з 2006 року вона отримала статус Київської малої опери, вигляд має не дуже привабливий, як із зовні, так і з середини. Прикро, але неозброєним оком результатів заявленої реставрації не побачити, хоча, ймовірно, до неї будинок виглядав іще більш пошарпаним. Таблички, яка б анонсувала призначення споруди, також немає.