Національний музей історії України

Музей історії України, КиївУ самому серці старого Києва, на Старокиївській горі, розташована будівля Національного музею історії України. Його відвіданням, як правило, завершується пішохідна екскурсія стародавнім Києвом.

Збудована наприкінці 30-х років минулого століття за проектом архітектора Йосипа Каракіса, споруда спершу призначалася для школи мистецтв. Цікаво, що спочатку школу мали збудувати на руїнах Десятинної церкви, проте, на щастя, цього не відбулось. У 1944 році замість художньої школи у будівлі розмістили «Державний республіканський історичний музей». 

Вхід до історичного музею, КиївЗа радянської влади музей неодноразово змінював назву. Сучасна – Національний музей історії України – була затверджена вже за часів Незалежності. Досить поширеною є і народна назва – історичний музей.

Добірку експозицій музею було започатковано ще наприкінці ХІХ століття, коли при тогочасному музеї старожитностей та мистецтв, за безпосередньої участі славетного вченого Вікентія Хвойки, відкрилася археологічна виставка.

Сьогодні в історичному музеї зберігаються важливі етнографічні колекції, археологічні знахідки, цінні твори живопису та скульптури, нумізматична колекція, стародруки та безліч інших історичних експонатів. У музейних фондах – понад 800 тисяч унікальних пам’яток.

Усіх, хто приходить до музею, «зустрічають» кам’яні статуї – так звані скіфські та половецькі баби, що слугували ідолами для наших предків.

Філіалом історичного музею є Музей історичних коштовностей України, який знаходиться на території Києво-Печерського заповідника.

 

Адреса: вул. Володимирська, 2