Ботанічний сад ім. Фоміна в Києві

Ботсад Фоміна КиївБотанічний сад ім. Академіка Фоміна у Києві користується неабиякою популярністю киян та гостей. Для цього є декілька причин.

  • По-перше, це один з найстаріших ботсадів України. Заснований у 1839 році, він заслуговує на увагу завдяки своєму поважному віку та цікавій історії. Деякі споруди ботанічного саду, зведені ще понад 150 років тому, й досі збереглись на його території. Іноді ботанічний сад ім. Фоміна ще називають Старим.
  • По-друге, своєю популярністю ботанічний сад багато в чому завдячує своєму центральному розташуванню. Зовсім поруч знаходяться такі відомі пам'ятки Києва, як Володимирський собор, Опера, Університет Шевченка, Центральний залізничний вокзал, а також станція метро Університет.
  • Ботсад ФомінаПо-третє, територія ботанічного саду Фоміна є відносно невеликою - 22,5 гектари і, відповідно, не дуже обтяжливою для туристів, уже трохи втомлених від пішохідних екскурсій Києвом. Її цілком реально обійти під час прогулянки і при цьому побачити безліч цікавого.
  • Звичайно, великий інтерес ботанічний сад являє для прихильників та дослідників флори. Зусиллями кількох поколінь ботаніків тут вдалося зібрати унікальну колекцію рослин різного географічного походження, яка налічує біля 9000 видів, різновидностей, форм та сортів. Вона є однією з найчисельніших в Україні.
  • Ботанічний сад ім. Фоміна є свого роду рекордсменом за деякими показниками. Так, в оранжерейному комплексі ботсаду зібрано велику кількість тропічних і субтропічних рослин. Уявіть, що місцеві пальми є найстаршими та найвищими в колишньому Радянському Союзі. До того ж, оранжерея-кліматрон, збудована спеціально для них, тривалий час була найвищою в світі. Крім того, тутешня колекція кактусів та інших сукулентів налічує близько 2 тисяч видів і є найбільшою на теренах колишнього Союзу.
  • Ботанічний сад ФомінаОсобливою популярністю ботсад Фоміна користується під час цвітіння магнолій, найчастіше у квітні. Навіть у будній день тут багато охочих насолодитися чудовим ароматом квітів магнолій, помилуватися цвітінням та зробити гарні селфі.
  • Останнім часом Старий ботанічний сад слугує ареною для яскравих дійств. Окрім відеозйомок, тут проходять цікаві масові заходи. Зокрема, у 2015 році на території ботсаду відбувся туристичний фестиваль, який зібрав чимало учасників та відвідувачів з усієї України і не тільки.

Адреса: вул. С. Петлюри, 1