Андріївський узвіз

Вулиця-музей, вулиця-легенда, стародавній Боричів Тік, київський Монмартр... Як тільки не називали цю неповторну, вишукану й, безумовно, найколоритнішу вулицю Києва – знаменитий Андріївський узвіз!

За літописних часів тут пролягав найкоротший шлях з Подолу до Гори – княжого граду. Крута, в’юнка дорога нерідко допікала торговцям, які втрачали на ній більшу частину своїх товарів через те, що ламались вози.
Андреевский спуск

Втім, сьогодні мало що змінилось, адже рельєф Андріївського узвозу, його вигадливі обриси залишились майже такими, як багато століть назад, а камінна бруківка надає вулиці старовинного вигляду. Проте зараз ламаються не вози, колись вщерть сповнені товарами, а підбори необережних дівчаток-туристок, які заздалегідь не прислухались до застережень гіда...

Замок Ричарда Львиное Серце. Киев

Особливого шарму та індивідуальності набуває Андріївський узвіз завдяки картинам та виробам народних майстрів, які виставлені на продаж. Око радіє від численних прикрас, яскравих вишиванок, декоративного посуду та безлічі інших приємних сувенірів. Без сумніву, для любителів антикваріату являють неабиякий інтерес предмети старовини: монети, грамофонні платівки, книги, листівки, фотоапарати... Всього не перелічити!

Кожен дім, кожний куточок Самої Київської Вулиці – то є предмет особливої розмови. Варто хоча б згадати відомий будинок номер 13. Саме у ньому мешкав славетний Михайло Афанасійович Булгаков з родиною. Відразу ж пригадується ще одна назва вулиці – Олексіївський узвіз, під якою вона фігурує у творах Булгакова. Зараз у будинку №13 знаходиться музей письменника – дуже цікавий і неординарний. Цей музей – далеко не єдиний на Андріївському узвозі. Адже є ще й Музей однієї вулиці, присвячений безпосередньо Узвозові, музей скульптора Івана Кавалеридзе, багато виставок, салонів, галерей. Справжній рай для митців та творчих натур!

З Андріївського узвозу можна піднятись на гори Уздихальницю та Флорівську. А сам узвіз бере початок з підніжжя Андріївської гори, прикрасою якої є Андріївська церква – перлина у короні київських храмів. До цієї красуні, що височить над горою та узвозом, прикуті погляди усіх екскурсантів.Саме гора та церква дали назву нашій чудовій вулиці. Краєвиди, що відкриваються з найближчих гір, справді вражають.

Втомившись від прогулянки вулицею, підйомів у гори та огляду безкінечних сувенірів, можна відпочити в одному із затишних кафе Андріївського узвозу, насолоджуючись міцною кавою та спогляданням неперервного потоку перехожих.