Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Театр, кіно, музика – це частина загальнолюдських цінностей.  На щастя, в Україні збережено історію розвитку цих важливих мистецтв завдяки музею, розташованому на території Києво-Печерського заповідника.

Музей існує вже понад 90 років, і в його експозиції знаходяться не тільки цікаві документи, листи, світлини, а ще й справжні народні вертепи – лялькові театри XVII-XVIII століть, рідкісні афіші вистав і музичних концертів, книги видатних діячів Українського театру, а також костюми, аксесуари, музичні інструменти,  які колись використовувалися на сцені.

Це єдиний музей такого напрямку в Україні. Він має постійні експозиції та мобільні виставки, які складаються з ексклюзивних експонатів з історії театру, музики, кіно.

Музей було засновано 1923 року з особливої ініціативи Леся Курбаса, який на той час очолював мистецьку групу «Березіль». Це була невелика експозиція при театрі, але з перспективою музею всеукраїнського значення, як пізніше й сталося. Напередодні Другої світової війни колекція музею нараховувала близько 60 тисяч експонатів, а спеціальна бібліотека музею налічувала приблизно 9 тис. томів.

Сьогодні  експозиція стосується переважно історії українського театру та кіно, тут є зала, де експонуються справжні народні інструменти з багатьох куточків країни, різних часів та епох.

В музеї є експонати, які розповідають про тих видатних українських діячів мистецтв, які ще зовсім недавно були на театральних сценах світу.

Цікаво, що експозиційна оповідь ведеться мовою самого мистецтва, що створює своєрідне музейне дійство, учасником якого стає відвідувач. Це відтворює відповідну атмосферу, передає настрій певних часів, викликає ефект присутності.

Музей проводить творчі зустрічі, вечори, присвячені видатним митцям минулого та сучасності, а також наукові читання, круглі столи з театральних та музичних питань, дитячі програми, екскурсії, різноманітні квести.

Адреса: вул. Лаврська, 9, корпус 26