Державний музей авіації України

Музей авіації в Києві – наймолодший та найбільший історико-технічний музей України. Його відкриття відбулось у 2003 році і було приурочене до святкування сторіччя світової авіації. Музей знаходиться на території учбової бази НАУ, неподалік від аеропорту Жуляни.

Основні експонати музею авіації – літаки та гелікоптери, яких тут понад 70, зразки авіадвигунів та багато іншого.

Київський музей Авіації. Вертоліт КА
Київський музей Авіації. Літак СУ-25

У фондах музею авіації – розробки більшості провідних конструкторських бюро Радянського Союзу: Туполєв, Яковлєв, Иллюшин, Антонов, Сухой, Микоян-Гуревич та інші. Розширюється експозиція за рахунок списаних бортів, яким надають експозиційного вигляду та виставляють на площадку музею.

На багатьох літальних апаратах, представлених тут, основні системи залишаються дієздатними.

Музей авіації в Києві постійно поповнюється новими експонатами, які робітники музею відшукують, реставрують та надають їм належне місце в колекції. Налагоджене плідне співробітництво з авіаційними організаціями усього світу.

Відвідувачі музею авіації можуть не лише роздивитись поблизу та сфотографувати експонати, але й побувати у кабіні пілотів літаків Ил-62 та гелікоптера Ми-8, а також посидіти за штурвалом.

Музей Авіації. Київ. Літак Як-28у
Київський музей Авіації. Літак ЯК-40

Цікаво, що злітна смуга аеропорту Жуляни знаходиться зовсім поряд з музеєм – лише у сотні метрів. За прозорою огорожею можна спостерігати злет та посадку літаків. Таке близьке сусідство дає можливість кожному відчути себе справжнім пілотом!

До київського музею авіації можна організувати екскурсію, яка неодмінно сподобається і запам’ятається школярам!

Адреса: вул. Медова, 1