Пам'ятник Данте

Памятник Данте в КиевеУ 2015 році на Володимирській гірці в Києві, неподалік від перетину вулиць Трьохсвятительської та Костьольної, з'явився пам'ятник Данте Аліг'єрі. Скульптура видатного італійського поета, філософа, богослова та політичного діяча Данте виконана з білого мармуру. Її висота – близько 2 м. У ніг поета – орел, символ величі, духовного підйому.

Відкриття пам'ятника приурочили до 750-річчя від дня народження Данте. Скульптура Данте – це прояв поваги до культури Італії, символ дружніх відносин двох країн. Окрім того, пам'ятник видатному італійцеві був відкритий у рамках реалізації проекту "Київ - місто світу", який передбачає створення символів культури інших країн в українській столиці.

Також, пам'ятник Данте в Києві – це свого роду старт культурного обміну. Найближчим часом у Флоренції, Італія, з'явиться пам'ятник Т.Г. Шевченко (Київ та Флоренція – міста-побратими).

Цікаво, що у постатях Данте та Шевченко багато спільного. Обидва – найбільші поети своєї епохи, символи націй, які боролися за своє визволення. Українська література асоціюється, у першу чергу, із Шевченком, а італійська  із Данте Аліг'єрі. У своїй творчості Данте вперше відходить від книжкової латині на користь живої італійської мови, а Шевченко є основоположником сучасної української мови. Обидва з політичних причин довгі роки були у вигнанні. Шевченко чудово знав і любив творчість Данте, у своїх творах він нерідко проводить паралель між роздробленою Італією часів Данте і сучасною йому Україною.

Місце для пам'ятника також обрано досить символічно. Поруч знаходиться католицький костел ім. св. Олександра. Його проектував і допомагав будувати український архітектор італійського походження Л. Станзані.

Відкриття пам'ятника Данте пройшло за участю посла Італії в Україні Ф. Романо, мера Києва В. Кличко.

Автор пам'ятника – італійський скульптор Лучано Массарі, архітектор – українець Леонід Малий.