Вулиці та площі Києва

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Вулиця-музей, вулиця-легенда, стародавній Боричів Тік, київський Монмартр… Як тільки не називали цю неповторну, вишукану й, безумовно, найколоритнішу вулицю Києва.

Зберігаючи колорит і шарм давніх часів, Андріївський узвіз є найпопулярнішою вулицею Києва сьогодення. 

Пішохідні маршрути Києвом пропонують знайомство з цією унікальною вулицею нашого міста.

Хрещатик – головна вулиця Києва

Хрещатик уночі

Невід’ємним символом будь-якого міста звичайно вважають його головну вулицю або площу. Так, Париж незмінно ототожнюється з Єлисейськими полями, Санкт-Петербург із Невським проспектом. Подібних прикладів є чимало.

У свідомості киян та гостей міста Київ немислимий без Хрещатика та Майдану Незалежності – головної вулиці та площі міста.

Вулиця Грушевського

Вулиця Грушевського у Києві - знайома незнайомка. Проходячи нею чи не щоденно, ми невряд чи замислюємось про її минуле, про долю її старовинних будинків, про впливових людей своєї епохи, чиї імена поєднані із цією вулицею.

Час для більш близького знайомства та відкриття таємниць цієї чарівної вулиці.

Трьохсвятительська вулиця

Саме цю вулицю ми найчастіше згадуємо, коли говоримо про складність рельєфу Києва. Трьохсвятительська вулиця поєднує Верхнє місто та Хрещатик. Вона є настільки крутою, що, прямуючи нею до історичного центру Києва, пішоходи нерідко зупиняються, щоб звести подих.

Із Трьохсвятительською вулицею пов'язані Володимирська гірка, костел святого Олександра та Михайлівський монастир. 

Європейська площа

Європейська площаБагато хто вважає, що назва однієї з центральних площ Києва є відобра­женням європейських прагнень України. Проте, справа не лише у них.

У середині позаминулого століття на нинішній площі був збудований готель Європейський. Цим, власне, пояснюється одна з колишніх, а також сучасна назва площі.

Європейська площа Києва може вважатись своєрідним стартовим майданчиком для усіх бажаючих здійснити прогулянку мальовничими парками столиці.

Контрактова площа

Контрактова площаГоловна площа київського Подолу - Контрактова - недаремно є одним з найцікавіших місць у Києві. Торги та ярмарки, історичні події, дивовижні знахідки - усе це невід'ємно пов'язують із Контрактовою площею.

Перша Академія, перший водопровод, храми різних часів та конфесій, пам'ятники видатним українцям - усе це Контрактова площа.

Тож зустрічаємось, за традицією, біля Сковороди та вирушаємо на побачення із відомою площею Києва!

Романтичні назви вулиць Києва

Романтичні вулиці КиєваУ багатьох містах більшість вулиць отримують свої назви від імен визначних людей або у пам'ять про важливі події. Чимало назв мають відношення до географічних об'єктів.

Але ж такі назви є нудними! Ніякої романтики! Набагато приємніше та милозвучніше, коли назви вулиць нам нагадують про рослини, тварин, природу тощо.

У Києві є вулиці з такими назвами, і їх не менше сотні. Ось перелік найбільш романтичних назв вулиць Києва.

Список старих та нових назв Київських вулиць

Є вулиці Києва, відомі під двома іменами. Про деякі старі назви вже ніхто й не згадує. Буває й навпаки – не приживається нова назва. Список перейменованих вулиць Києва нагадає нам про минуле та допоможе зорієнтуватись у картах радянської доби.