Музей української діаспори
Цей музей розповідає про життя та творчий шлях відомих людей, які народилися у Києві, але з певних причин працювали в еміграції. Художники, письменники, музиканти та представники інших сфер мистецтва – усі вони вдосконалювали свої таланти за межами України, але при цьому не забували про своє коріння.
З 1999 по 2014 року він називався Музеєм культурної спадщини. Нова назва більш чітко окреслила те, чим саме займається музей.
Музей української діаспори розташований у садибі, відомій також як Старопечерський дім. На цьому місці, ще наприкінці ХVІІІ століття, був зведений дерев’яний будинок, призначений для родини відомого київського дипломата. Згодом будинок опинився у власності Введенського монастиря, і приміщення у ньому здавалися в оренду. За радянських часів будинок розібрали та відновили, але вже з цегли.
Музей налічує сім експозиційних залів. У них виставлені рідкісні світлини, документи, картини, особисті речі визначних представників України, які мешкали поза її межами. Два меморіальних зали присвячені видатним киянам із світовим ім’ям – піаністу-віртуозу Володимиру Горовицю та балетмейстеру і танцівнику Сержу Лифарю.
В музеї можна дізнатися про творчість відомих у світі майстрів зі США, наших земляків хореографа Василя Авраменка, хормейстера Олександра Кошиця, кобзаря Григорія Китастого.
Окрім постійно діючих експозицій, музей української діаспори пропонує увазі відвідувачів різні виставкові проекти. Це проект «Філософія міграції» (літо-осінь 2015 року), історико-меморіальний виставковий проект «Наш Сікорський» (весна-осінь 2016 року) та інші.
Окрім поточної діяльності, перед музеєм стоїть унікальне завдання – пошук, повернення або отримання подарованих артефактів української культури з різних країн світу, що, зважаючи на численні бюрократичні нюанси, є непростою справою.
Адреса: вул. Московська, 40-Б