Новини

30.07.2009

Андріївській церкві повернуть історичний пейзаж

Біля знаменитої Андріївської церкви почалися роботи по зміцненню схилу у зв'язку з виникненням реальної загрози зсуву фундамента храму. З цієї причини стан церкви визнали аварійним і оголосили про  капітальну реконструкцію. Проект даної реконструкції був готовий ще 9 років тому, проте через брак коштів необхідні роботи не були проведені.

Сьогодні з фонду Кабміну виділили потрібні 10 млн гривень і почали перший етап реконструкції – зміцнення схилу. Другим етапом планують реставрацію самої церкви.

Спочатку будуть встановлені буронабивні палі, які, не створюючи вібрації, небезпечної для церкви, зміцнять схил. Біля підніжжя пагорба вже знята огорожа і прокладені бетонні плити, щоб дощі не змили грунт  донизу.

Роботи початкового етапу реконструкції розраховані на 4 місяці. В результаті повинен змінитися зовнішній вигляд самого схилу: дерева вирубають та засіють його травою. Андріївська церква стане більш відкритою для кращого огляду, і матиме вигляд як на старих фото і гравюрах.Повернутись до переліку новин