Новини

07.01.2010

У різдвяну ніч в Києві зруйнували пам'ятник архітектури і техніки.

В ніч з 6 на 7 січня у столиці на Набережному шосе невідомими був зруйнований Перший київський водопровід, який вважається пам'ятником архітектури і техніки 19 століття. За повідомленням УНІАН, постраждав цілий ряд водопровідних споруд – машинні станції, водопровідні резервуари та ін., які є пам'ятниками науки і техніки. Вони знаходилися поряд з пам'ятником Магдебурзькому праву. Імовірно, споруди знищувались вночі за допомогою бульдозерів.

За останні декілька років ці споруди неодноразово підпалювалися, знову ж таки невідомими. Зокрема, торік згорів дерев'яний будиночок з намальованими віконцями – будинок Іванова, одного із засновників київського водопроводу.

Не зважаючи на те, що територія, де знаходилися вище зазначені будівлі, визначена як «зона ландшафту під охороною «Київські пагорби», на якій забудова офіційно заборонена, робиться припущення, що знищення цих пам'ятників пов'язане з планованою забудовою схилів. Ходять чутки, що ця ділянка землі давно продана невідомим особам.Повернутись до переліку новин