Екскурсія до музею Мамаєва Слобода

Мамаєва слобода, екскурсія для школярівЗ давніх часів слободою називали поселення, мешканці якого, на певний час або назавжди, звільнялись від деяких феодальних чи державних повинностей. Перші згадки про слободи в Україні датуються XI-XII століттями. А сьогодні північно-східна частина нашої держави називається Слобожанщиною.

Козак Мамай – легендарний герой-захисник, своєрідне втілення українського характеру, образ волелюбності, стійкості та невмирущості нашого народу. Його прославляли художники, скульптори, кобзарі.

До вашої уваги - екскурсія до музею "Мамаєва Слобода". Це своєрідне поєднання українських легенд, традицій, архітектури часів козаччини із сучасністю, на кшталт аналогічних музейних установ держав Європи.

Козацька доба – то є світла епоха, 

Коли українці орлами літали. 

Нікого вони не боялись нітрохи, 

Від них вороги у бою відступали. 

Мамаєва Слобода ЕкскурсіяРозташований в одному з київських парків, просвітницький музей просто неба "Мамаєва Слобода" пропонує побачити споруди, побутові речі, рослини і тварини, які споконвіку оточували українське населення, зокрема козацтво. 

Мамаєва Слобода - це куточок української архітектури та природи, заснований навкруги невеличкого ставка, саме з якого починається легендарна річка Либідь. У центрі комплексу, що містить майже сто споруд, розташовані козацька Покровська церква та дзвіниця, схожі на ті, що колись стояли в Запорізькій Січі. Неподалік знаходиться вітряк, який завжди був символом хліборобської України, садиби гончара, коваля, із відповідними майстернями, будинки козаків-джур, ворожки, сотника, старости. Є також пасіка, водяний млин, стайні, комори, клуні, погреби, сараї з тваринами та багато іншого. Все це - в оточенні численних плодових дерев, лип, дубів, кущів калини, квітів.

Мамаєва Слобода шкільна екскурсіяТрадиційний український пейзаж доповнюється базарним майданом, управою, козацькими гарматами, Скіфською бабою.

У музеї є живі воли, качки, коні. Ну, і звичайно - шинок, де пропонуються традиційні козацькі страви і напої.

Майже скрізь можна фотографуватися, до всього торкатися, відпочивати. Усе наближене до свого первісного значення і вражає оригінальністю.

У Мамаєвій Слободі проходять різні майстер-класи, є можливість навчитися верховій їзді, проводяться свята і заходи, відповідно до українського народного і релігійного календаря.

З-поміж етнографічних музеїв країни цей вважається одним з кращих. У ньому відроджуються і популяризуються народні традиції, звичаї, обряди, ремесла.

Запрошуємо на екскурсію!

Церква Покрова Пресвятої Богородиці у Мамаєвій Слободі

Мамаєва Слобода. Церква Покрова БогородиціДерев’яна церква Покрова Пресвятої Богородиці відтворена із соснових брусів за зображенням на гравюрі французького інженера Гійома да Боплана, яке він виконав під час подорожі Україною (середина ХVII століття), а також за автентичними кресленнями.

Вікна церкви є круглими, якими їх будували за старих часів. Хрести на банях також мають старовинний вигляд та чудово передають дух славетної козацької доби. Поруч із Покровською церквою зведено дзвіницю, із 13 дзвонами, а також  сонцем на верхівці, що символізує Ісуса Христа.

Ймовірно, майже така сама церква існувала у Запорізькій Січі ще за часів Богдана Хмельницького. Українське козацтво дуже шанувало свято Покрова Пресвятої Богородиці та взагалі вважало Божу Матір заступницею, під захистом якої вони не боялися лихих ворогів. Навколо церкви встановлені козацькі хрести.

Церква Покрова Пресвятої Богородиці є діючою та дуже популярною у жителів масиву Відрадний. Під час великих свят тут дуже багато людей. Досить часто відбуваються таїнства вінчання, хрещення. У храмі є професійний хор, в якому співають навіть народні артисти України.

Існує повірùя: щоб хлопчик виріс хоробрим та сильним, як справжній козак, його треба хрестити у козацькій церкві. Дівчатам ж радять поставити у ній свічку та молитися до ікони «Богородиці Слобідської Цариці козацької», щоб доля послала їм гарного нареченого.

Світлини, відзняті під час екскурсії до Мамаєвої Слободи

Фото 1

Мамаєва Слобода ексурсія

Фото 2

Мамаєва Слобода ексурсія

Фото 3

Мамаєва Слобода ексурсія

Фото 4

Мамаєва Слобода ексурсія

Фото 5

Мамаєва Слобода ексурсія

Фото 6

Мамаєва Слобода ексурсія

Фото 7

Мамаєва Слобода ексурсія

 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua