Пішохідна екскурсія для школярів "Літературний Київ"

Музей літературиРоль літератури у житті кожної освіченої людини є величезною. Адже завдяки якісній художній літературі здебільшого формується характер, моральні устої, особисті якості. Із літературою життя стає більш насиченим, цікавим, різнобарвним.

Водночас, не варто недооцінювати роль літератури у розвитку суспільства, адже саме за посередництвом літератури із покоління в покоління передаються моральні та духовні цінності усього людства.

З незабутніх часів й до наших днів Київ вважається одним з центрів розвитку літератури. Киянам завжди була притаманна любов до читання та книг. Про це свідчить наявність у Києві бібліотек: з періоду зібрання книг Ярослава Мудрого, бібліотек при Києво-Печерській Лаврі, Києво-Могилянській академії й до сьогоднішніх «аптек для душі» у кожному районі Києва. У нашому місті засновувались та плідно працювали літературні спілки, організації, видавались книжки, літературні журнали. Найталановитіші письменники писали про Київ, нерідко оспівуючи його у своїх творах.

Й хоча сьогодні для київської влади пріоритетним є відкриття торгівельних центрів та модних бутиків замість книжкових магазинів, література, як і раніше, є цікавою та важливою для багатьох.

Наша екскурсія «Літературний Київ» допоможе школярам опинитися в чарівному світі художнього слова: познайомитись із біографією та спадщиною письменників, які творили в Києві, побачити місця та будівлі, пов’язані з літературою в Києві, а також відчути ту неповторну атмосферу, яка надихала київських письменників на їхні безсмертні твори.

Екскурсія «Літературний Київ» для школярів стане доповненням до шкільної програми уроків української та зарубіжної літератури. Оскільки література дуже тісно пов’язана з історією, дана екскурсія буде корисною для закріплення тем уроків з історії України.

Об’єкти екскурсії:

Площа та вулиця Толстого – Національний університет України ім. Т.Г. Шевченка – парк та пам’ятник Шевченку – Будинок Учителя – пам’ятник М. Грушевському – музей Т.Г. Шевченка – меморіальний музей-квартира П. Тичини – музей літератури.

Тривалість екскурсії:  1,5-2 години + час на відвідання музея/музеїв

Тип екскурсії: пішохідна

За бажанням, до екскурсії можна включити музей М. Грушевського, музей Лесі Українки (тривалість екскурсії збільшиться на 1 годину).

Стислий опис об’єктів екскурсії.

Національний музей літератури України.

(вул. Богдана Хмельницького, 11)

Красива старовинна споруда, у якій знаходилась колегія П. Галагана. Тут можна дізнатись все про розвиток української літератури з давніх часів й до сьогодні; побачити найстаріші книжкові видання; особисті речі відомих письменників. Тут працював, вінчався І. Франко.

Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г. Тичини.

(вул. Терещенківська, 5)

Тут збережено обстановку, що панувала за життя відомого українського поета: величезна бібліотека, портрети на стінах, меблі та предмети побуту. Вони є типовими для 60-х років. За життя Тичини у квартирі гостювали представники творчої інтелігенції України. У будинку №5 також мешкав письменник М. Бажан.

Національний музей Т.Г. Шевченка

(бульвар Шевченка, 12)

Понад 4 тисячі експонатів, що являють собою унікальну цінність: оригінальні живописні роботи Т.Г. Шевченка, рідкісні фото поета, перші видання творів Великого Кобзаря з його автографами та ін.

 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua