Київська Голгофа: екскурсія до Биківні

Тут ростуть сосни, що проросли з грудей і кістяків невинно убієнних.

Лесь Танюк

Биківнянський ліс – один з найбільш засекречених об’єктів часів СРСР. Квартали лісу, розташованого між Києвом та м. Бровари уздовж Чернігівського шосе, стали німими свідками кривавих злочинів комуністичного режиму в Україні.

Саме сюди майже щоночі вантажівками привозили тіла людей, закатованих у тюрмах НКВС. Таємні поховання відбувалися за парканом, що оточував територію, під пильним спостереженням цілодобової охорони. Упродовж кількох десятиліть від громадськості ретельно приховувалася уся інформація, як самий факт поховань, так і імена жертв. 

Проте правди не приховаєш. Поступово стає відомо про тисячі закатованих українців, серед яких були письменники, художники, академіки, духівники… На сьогодні встановлено прізвища понад 18,5 тисячі осіб, похованих у Биківні. Наукові пошуки тривають.

Окремої уваги заслуговує польська трагедія Биківні. Тут спочивають близько 2 тисяч поляків, розстріляних 1940 року загонами НКВС за наказом Сталіна, переважно польських полонених, захоплених у неволю після наступу СРСР на Польщу.

Сьогодні на місці масових поховань розташований Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили». Під час екскурсії до заповідника можна побачити пам’ятний хрест на місці молитви Іоанна Павла Другого, меморіал загиблим українцям, полякам, а також дорогу смерті, якою рухались вантажівки з тілами розстріляних людей.

Ми топчемо і ворогів, і друзів…

О бідні йорики, всі на один копил.

На цвинтарі розстріляних ілюзій

Уже немає місця для могил.

Василь Симоненко

Тип екскурсії: автобусна, для сформованої групи

Тривалість екскурсії: від 4 годин

Будь ласка, зауважте, що екскурсія є можливою для організованих колективів, сформованих груп. На жаль, ми не здійснюємо набір індивідуальних туристів до групи та не комплектуємо групи

 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua