Таємниці підземної обителі: екскурсія до Архангело-Михайлівського Звіринецького монастиря

Гарна місцевість на Печерську, де, не зважаючи на близькість хмарочосів та елітного приватного сектора, панують молитовна тиша та спокій.

Назва «Звіринець» має декілька версій походження. У цій частині Печерська буцімто знаходився звіринець, який належав князям. Або ж, ймовірно, тут відбувались лови на дикого звіра.

Хто й коли заснував печерний монастир – загадка й по сей день. Один з перших дослідників Звіринця І.М. Каманін стверджував, що коридори печер не піддавались ніяким змінам впродовж майже 900 років, а, отже, на їхньому прикладі можна отримати уявлення про перші християнські підземні обителі.

Також, у порівнянні з іншими печерними монастирями Києва, Звіринецькі підземелля значно довші, містять поруч недосліджені лабіринти й, найголовніше – не перебудовувались.

Звіринецький монастир

Разом із тим, сучасний архітектурний ансамбль монастиря також являє інтерес. Він збудований у візантійському стилі. У монастирі чотири храми: собор преподобних отців Звіринецьких, храм в ім’я Божої Матері «Усіх скорботних радість», Воскресенський, а також печерний храм Чуда Архістратига Михайла в Хонех.

У 2000 році монастир здобув дорогоцінну ризу та точний список чудотворної ікони Звіринецької ікони Божої Матері. Ще одна святиня монастиря – список Афонської чудотворної ікони «Скоропослушниця».

Здолавши набіги кочовиків, руйнівні вибухи, що відбулись поруч у 1918 році, варварство безбожників-комуністів, відроджений Звіринецький монастир став обителлю для близько 10 насельників, які відбувають тут послуг. Вони охоче приймають паломників та відвідувачів.

Екскурсію у Звіринецький монастир із відвіданням печер можна замовити як у рамках маршруту «Монастирі та храми Києва», так і окремо.

Тип екскурсії: на транспорті або пішохідна

Тривалість екскурсії: 2 години

 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua