Комплекс екскурсій, присвячених Києву років Великої Вітчизняної війни (автобусна єкскурсія)
Звання „Місто-герой” Київ отримав за мужність та героїзм, проявлені його мешканцями в роки Другої Світової війни. Місто нараховує близько чотирьохсот пам'ятних місць, пов'язаних з воєнними подіями.
Влітку 1941 року на 73 дні були затримані гітлерівці під Києвом, проте німецько-фашистські загарбники вдерлися та окупували місто. Про мужність захисників Києва нагадують місця його оборони: музей "Оборона Києва - Київський Укріплений район - Пояс Слави".
Понад два роки тривав один із найстрашніших періодів в історії української столиці - період гитлерівської окупації. Бабин Яр: цими двома словами висловлено глибоку скорботу, адже говорять вони про тяжкий злочин проти всього людства. Варто також згадати про Дарницький та Сирецький концтабори. І це, на жаль, далеко не повний список злодіянь, скоєних фашистами у Києві.
Операція визволення Києва, проведена восени 1943 року Червоною армією, і зараз є предметом вивчення зразку наступальних бойових дій у військових навчальних закладах.
Протягом екскурсій місцями війни Ви побачите: Голосіївські висоти („ключ від Києва” часів боїв під містом у 1941 р.) – ДОТи Київського укріпрайону - Бабин Яр (Сирецький меморіальний комплекс) – стадіон „Старт” (влітку 1942 року тут відбувся „матч смерті”) – село Нові Петрівці (початок Київської наступальної операції, музей-діорама, бойова техніка тих часів) – музей Великої Вітчизняної Війни (скульптура Матір-Батьківщина – одна з найвищих у світі) та ін. Оскільки у столиці та її околицях багато місць, повязаних з війною, а також, враховуючи їх віддаленість одне від іншого, рекомендовано комплексний підхід до знайомства з ними (проведення декількох екскурсій).
Протитанковий «їжак»
Всім добре відомий один із символів оборони міст Радянського союзу під час другої світової війни – так званий «їжак». Це залізничні рельси, які посередині цементує шматок бетону. Їх встановлювали там, де очікувався танковий наступ фашистів.
Але далеко не всі знають про те, що на початку Великої Вітчизняної війни це була суто київська новація, яку розробив генерал-майор технічних військ Михайло Горіккер влітку 1941 року в Києві, коли фронт наближався до міста.
Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua