Місцями героїчної оборони Києва. Екскурсія в музей Оборона Києва.

Київський укріпрайон

За мужність та героїзм, виявлені киянами влітку-восени 1941 року, Київ був удостоєний звання „Місто-герой”, із врученням Золотої зірки. Жителі нашого міста приймали активну участь у будівництві Київського Укріпленого району, завдяки якому німецько-фашистські війська були зупинені під Києвом на 73 дні.

Київський Укріплений район (КиУР) проектувався та створювався у 1925-1935 роках під керівництвом генерала Д.М. Карбишева – інженера, професора, доктора воєнних наук, пізніше жорстоко замученого фашистами у концтаборі. До системи КиУРу входило понад 220 дотів, які знаходились на відстані 400-450 метрів один від одного. 11 липня 1941 року КиУР вступив у бій. На той час він був майже повністю обладнаний гарнізонами дотів, зброєю, радіостанціями, боєприпасами, продовольством, водою.

На сьогодні збереглось приблизно 230 споруд КиУРу, з-поміж яких близько 60 є придатними для огляду. На жаль, держава не приділяє потрібної уваги цим об’єктам, і вони приводяться до ладу завдяки приватним особам-ентузіастам. Саме цим людям, які цікавляться воєнною історією, ми завдячуємо створенням музею „Оборона Києва”, відвідання якого пропонує ця екскурсія.

Під час екскурсії Ви дізнаєтесь про те, як відбувались події оборони Києва, а також побачите оборонні споруди, де у 1941 році на смерть стояли радянські солдати. Збереглись залишки деталей внутрішнього оснащення, кріплення кулеметів, вхідні решітки, масивні металічні двері, артезіанські свердловини, заслінки. Один із дотів, який зберігся найкраще – дот № 205, так звана „Мала фортеця”, у якій 375 метрів підземних ходів та комунікацій. До деяких дотів можна потрапити, щоб торкнутися бойової історії.

Київский укріпрайон

Унікальність екскурсії до музею „Оборона Києва” полягає у тому, що об’єктами показу стають ті пам’ятки, що не потрапили до реєстру пам’яток України. Сам музейний комплекс, присвячений збереженню та вивченню пам’яток воєнної історії, створений зусиллями ентузіастів.

Місця, де розміщені згадані пам'ятки, також приваблюють мальовничою природою.

Тривалість екскурсії: 4 години

Тип екскурсії: автобусна

Із собою необхідно мати: зручні одяг та взуття

Київський укріпрайон. ДОТ

 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua