Екскурсія до парку Олександрія, м. Біла Церква

Під час екскурсії на Вас очікує зустріч із одним з найбільших дендрологічних парків Східної Європи – чарівною Олександрією, площею понад 400 гектарів. Парк розташований в місті Біла Церква Київської області. 

У давнину місто називалося Юр'їв. Збудоване князем Ярославом Мудрим у якості фортеці для захисту від набігів кочових племен, місто отримало ім'я святого покровителя князя – Георгія, або ж Юрія. Згодом, коли у зруйнованому ординцями Батия місті було зведено церкву з неотесаної берези, його стали іменувати Білою Церквою. Існують також інші версії щодо походження назви міста.

Про багате історичне минуле міста свідчать писемні джерела та археологічні розкопки.

Сьогоднішня Біла Церква, із населенням понад 250 тис. осіб, розкинулась у долині річки Рось на обох її берегах. Не зважаючи на аж занадто бурхливий розвиток промисловості за радянської доби, у місті є природні оазиси: парки, сквери, мальовничі місця.

Мабуть, найвідомішою окрасою Білої Церкви є парк Олександрія. Він знаходиться на західній околиці міста. Парк був закладений графінею Олександрою Браницькою наприкінці XVIII - початку ХІХ століття. В основі парку – лісостеповий ландшафт, утворений дубовим лісом із галявинами, луками та водними об'єктами. Природні пейзажі органічно поєднані з архітектурними спорудами – альтанками, колонами, містками.

Описати красу цього місця, а також почуття, які викликає ця зустріч, в декількох словах, просто неможливо. Простіше вибрати вільний день навесні або восени, зібрати дружну компанію та вирушити на побачення із прекрасним.

Тут бували відомі люди своєї епохи: Пушкін, Шевченко, Державін, Бровінскій, декабристи Бестужев-Рюмін, Пестель та ін. Олександрії присвячували шедеври живопису, вірші та поеми. 
 
Серед найвідоміших пам'ятників парку – колонада «Луна», джерело «Лев», Китайський місток, «Руїни» та багато інших. 
 
Особливу увагу привертає Велика галявина з «родовим деревом Браницьких», чарівні ставки з лебедями, а також численні рідкісні рослини, наприклад, «тюльпанове», «оцтове» дерева та ін. До речі, у парку налічують понад 1800 видів рослин.
 
Паркові споруди, у комплексі з дивовижним рельєфом, створюють незабутні враження та бажання знов і знов повертатися до Олександрії. 
 
На додаток – можливість побачити краси міста Біла Церква та його околиць із борту теплохода, який курсує по річці Рось. Прогулянка на теплоході по р. Рось можлива в теплу пору року. Ви можете замовити теплоході прогулянку одночасно із замовленням екскурсії в Білу Церкву.

Фото екскурсії до парку Олександрія, Біла Церква

Фото 1

Біла Церква, парк Олександрія

Фото 2

Біла Церква, парк Олександрія

Фото 3

Біла Церква, парк Олександрія

Фото 4

Біла Церква, парк Олександрія

Фото 5

Біла Церква, парк Олександрія

Фото 6

Біла Церква, парк Олександрія

Фото 7

Біла Церква, парк Олександрія

Фото 8

Біла Церква, парк Олександрія

Фото 9

Біла Церква, парк Олександрія

 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua