Край «Зачарованої Десни»: екскурсія в Седнів, Сосницю, Новгород-Сіверський

Що може бути кращим, ніж відкрити для себе нові, незвідані краї, чарівні у красі природи, у турі вихідного дня? Седнів, Сосниця, Новгород-Сіверський – ось вони, ці дивовижні місцини, тісно поєднані з історією та шармом українського Полісся, відвідані далеко не всіма киянами. Пропонуємо відвідати їх на нашій екскурсії.

Седнів. Георгіївська церква - тут знімали Вій

Седнів

Першим пунктом нашої подорожі стане Седнів – селище міського типу, розташоване за 25 км від Чернігова. Заснований в 11 ст. як подеснянська фортеця, Седнів був одним з найбільш укріплених городищ цього регіону Київської Русі.

Свого часу Седневом володів Данило Галицький, литовці, династія Лизогубів (до речі, рештки останніх – 44 нетлінних тіла – було знайдено у підземному склепі церкви Воскресіння, а таємниця «седнівських мумій» й досі не розгадана…).

У Седневі збереглись: знаменитий Будинок Лизогубів, храми Воскресіння та Успіння 19 ст., Георгіївська церква, у якій знімали перший радянський фільм жахів – «Вій». Чудовий седнівський парк, із липою Т.Г. Шевченка, альтанкою Л.І. Глібова, є місцем проведення щорічного Всеукраїнського літературно-художнього свята «Седнівська осінь» (кінець вересня).

Довженко

Сосниця

Наступний об’єкт екскурсії – селище Сосниця, яке знаходиться неподалік від мальовничого злиття річок Десни та Сейму. Це батьківщина Олександра Довженка – сценариста, письменника, педагога, кінорежисера, ім’я якого носить головна кіностудія України. Про його нелегку долю ми дізнаємось у сосницькому літературно-меморіальному музеї, побачимо дім, у якому народився митець, садибу, два пам’ятника.

Саме Сосниці присвячено довженківську «Зачаровану Десну» - таку романтичну й світлу кіноповість, просякнуту сонцем і музикою, журбою та гумором, щирою закоханістю та патріотизмом картину дитинства.

Цікаво, що у Сосниці тривалий час перебувала Анна Петрівна Керн, яку увічнив великий Пушкін у вірші «Я помню чудное мгновенье…».

Новгород-Сіверський

Новгород-Сіверський Спасо-Преображенський соборНаш подальший шлях спрямований до Новгорода-Сіверського – міста, яке не залишить байдужими навіть найбільш вибагливих киян. Вперше згаданий 1096 роком як головне місто Новгород-Сіверського князівства, він складався з княжого двору, торгового посаду, окільного граду й подолу. У ньому було декілька кам’яних храмів,  а також міцних будинків ремісників та воїнів. Саме новгород-сіверські дружинники протягом багатьох років зупиняли тут половців на шляху до Києва. Саме з Новгорода-Сіверського князь Ігор Святославович ходив війною на землі половецькі. Один з таких походів описаний у «Слові про похід Ігорів».

Коли місто знищувалось ординцями, Спасо-Преображенська обитель стала місцем останньої битви його захисників. Сам монастир був відновлений і зараз знаходиться у гарному стані. Він є головною окрасою міста, поряд із Успінським собором, Микільською церквою, пам’ятником літописцю старовини – Бояну. Особливої уваги заслуговує унікальна споруда – тріумфальна арка! Похвалитися подібною архітектурною особливістю можуть тільки шість світових міст, з-поміж яких – Новгород-Сіверський.

Новгород-СіверськийОстаннім часом Новгород-Сіверський вподобали байкери. В середині літа тут має місце міжнародний мотосльот «Княжий град», що збирає разом любителів швидкої їзди з усієї Європи.

А ще у Новгород-Сіверському є чудовий сучасний готель, гарна будівля залізничного вокзалу, звідки вирушають два потяги на добу, а також морозиво місцевого виробництва, зі смаком «із далекого дитинства», яке виготовляють за рецептом радянських часів.


Щоб охопити увесь маршрут екскурсії, потрібні два дні, із перервою на ночівлю у Новгороді-Сіверському. У рамках одноденної екскурсії можна побачити лише два з перерахованих об’єктів. Відстань від Києва до Новгорода-Сіверського – приблизно 310 км.

Тип екскурсії: тур вихідного дня, заміська автобусна екскурсія.

Тривалість екскурсії: один день (два об’єкта з трьох на вибір туристів), або два дні.

 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua