Екскурсія на батьківщину Катерини Білокур: Богданівка – Яготин

Катерина Білокур. Піони

«Твори Катерини Білокур назавжди ввійшли в золотий фонд української культури. Вони з тих багатств, що їх Україна вносить до скарбниці мистецтва світового».

Так говорив про цю видатну художницю письменник Олесь Гончар. Під час експонування її картин в Парижі, у 1954 році, великий Пабло Пікассо підтвердив цю думку: «Якби у нас була художниця такого рівня майстерності, ми б примусили увесь світ говорити про неї».

Ім’я Катерини Білокур внесене до книги  «100 великих українців». Творчість художниці відноситься до кращих досягнень української культури 20 століття і є предметом вивчень та досліджень мистецтвознавців.

Майстриня українського декоративного живопису, авторка понад 70 чудових картин, Катерина Білокур запрошує до яскравого світу своїх творів: квітів, пейзажів і портретів, натюрмортів. Ми вирушаємо на батьківщину славетної доньки нашого народу.

Садиба Білокурів у с. Богданівка Київської області стала музеєм Катерини Василівни, який ми відвідаємо впродовж екскурсії. Окрім хати-музею, ми побачимо подвір’я, де творила художниця, дерева, що є її ровесниками, і прекрасну паркову скульптуру майстрині на весь зріст. В експозиції музею все виглядає так, як і за життя Катерини Білокур: меблі, скриня, мольберт, пензлі, виготовлені з хутра хвоста пухнастого кота, тюбики фарб, етюдник, рушники… Тут знаходяться й оригінальні твори художниці, декілька репродукцій її відомих картин, фотографії, уривки з листів. На жаль, не вистачає господині хати, яка знайшла останній притулок на сільському цвинтарі.

Оригінальні живописні роботи Катерини Білокур експонуються в картинній галереї містечка Яготин, розташованого в 20 кілометрах від Богданівки. Сюди ми теж пропонуємо зайти під час екскурсії. До речі, галерею розміщено у будівлі, яка є частиною колишнього палацу Репніних.

За бажанням, можна також ознайомитись із невеликим краєзнавчим музеєм Яготина та відбудованим флігелем палацу Репніних, де написав свою «Тризну» Т.Г. Шевченко.

Екскурсія до Богданівки та Яготину особливо зацікавить тих, кому до душі український народний живопис та усіх небайдужих до чудових творів мистецтва.

Тип екскурсії: заміська автобусна екскурсія, тур вихідного дня.
Тривалість екскурсії: весь день.
 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua