Музей Чорнобиля

Музей ЧорнобиляУ музеї Ви дізнаєтесь все про Чорнобильську катастрофу та її наслідки для України й усього світу.

Протягом тривалого часу подробиці найбільшої в історії катастрофи у галузі атомної енергетики тримались у таємниці. Пізніше був знятий гриф секретності з документів, які стосувались цієї страшної трагедії усього людства, і в пам’ять про неї був створений музей у Києві. Відкриття музею Чорнобиля було присвячено п’ятій річниці катастрофи, і відбулось воно 26 квітня 1992 року.

Музей увібрав у себе понад сім тисяч різних експонатів. Це документи, фотографії, предмети побуту колишніх жителів Чорнобиля та Прип’яті, відеоматеріали, обладнання і техніка для ліквідації наслідків аварії, костюми ліквідаторів та багато іншого.

Київський музей ЧорнобиляДо глибини душі проймає експозиція чорних табличок з переліком населених пунктів, стертих з лиця землі радіацією. Також, нікого не лишає байдужим стилізація Ноєвого ковчега з дитячими іграшками в пам’ять про загиблих дітей, або ж фотографії тих, хто народився у рік катастрофи.

Особливе враження справляє трифазова діорама Чорнобильської АЕС, яка демонструє, як виглядала атомна станція до, під час і після аварії.

Чорним каменем на душі лишається спогад про кадри, присвячені мертвому місту Прип’ять: порожні зіниці вікон, руїни будівель, хащі навкруги споруд на вулицях, де колись лунав дитячий сміх...

У музеї належну увагу приділено людям, які приймали участь у ліквідації наслідків трагедії. Їм присвячена електронна книга пам’яті, стенди, фотографії тощо.

Кожна, навіть найдрібніша деталь в оформленні музею несе глибокий і важливий сенс.

Музей Чорнобиля в КиєвіПокликання музею Чорнобиля – примусити людину збагнути реальність загрози загибелі цивілізації, застерегти нащадків від можливих помилок, зберегти пам’ять про трагедію. Недаремно на вході відвідувачів зустрічає надпис латиною: «Є межа у печалі. Тривога не має межі», який нагадує про відповідальність людини за її дії перед наступними поколіннями.

Екскурсію до музею Чорнобиля в Києві можна долучити до пішохідної прогулянки Подолом або іншої екскурсії Києвом.

Адреса: провулок Хорива, 1